Iranian art portal About Greetings ???? ????? Persiadesign.com - Kianoosh Nahid - Iranian artist, Iranian sculpture, Iranian art

Enter Gallery

Kianoosh Nahid
drnahid@boali.com

نام : كيانوش ناهيد
متولد: 1348 شيراز
تحصيلات: دكتراي پزشكي

سابقه آموزشهاي هنري:

1) 1353- كلاس آموزش طراحي با ذغال – استاد حسين زاده- بجنورد
2) 1366- كلاس آموزش مباني مجسمه سازي و پيكر تراشي- استاد جاجويي – مشهد

نمايشگاههاي هنري:

1)1371- نمايشگاه آثار هنري دانشجويان علوم پزشكي مشهد- دانشكده نرجس
2) 1372- نمايشگاه آثار هنري دانشجويان علوم پزشكي مشهد- دانشكذه پزشكي
3) 1376- نمايشگاه انفرادي – نگارخانه ميرك- اداره ارشاد اسلامي مشهد
4) 1377- نمايشگاه انفرادي - نگارخانه ميرك- اداره ارشاد اسلامي مشهد


بيوگرافي:

هنري :

از كودكي به هنر علاقه داشته و با موم و چوب و گل مجسمه سازي مي كرده است. بعد از ورود به دانشكده پزشكي در سال 1367 و آموزش آناتومي شروع به ساخت مجسمه از موضوعات مورد علاقه اش در زمينه اساطير غرب و شرق كرد. بعد از فارغ التحصيلي از دانشكده اقدام به افتتاح كارگاه هنري ( پيكره) در مشهد نموده و مجسمه ها و نقش برجسته هاي متنوعي براي مصارف گوناگون (زيباسازي منازل – هتلها- رستورانها - پارك – موزه – باغ وحش- جزيره كيش ) ساخت. به عنوان مدير تبليغات و امور نمايشگاهي شركت نوين زعفران در فعاليتهاي مربوط به نمايشگاههاي داخلي و خارجي و همچنين ساخت نمونه هاي اوليه بسته بندي هاي منحصر به فرد شركت فعاليت داشت. وي براي ساخت آثارهنري خود از مواد متنوعي همچون چوب- سنگ – گچ – فايبر گلاس- پلي استر - آرالديت – آكريليك – مس- آهن- سرب- برنز- گل و موم استفاده مي كند و روشهاي تراش- اجراي مستقيم- قالبگيري يكبار مصرف و سيليكون- ريخته گري – چكش كاري- قلم زني را به تجربه آموخته است.در سابقه كاري وي به ساخت ماكتهاي ساختماني براي شركت سرمايه گذاري مسكن نيز مي توان اشاره كرد. دو اثر از آثار وي در موزه زعفران بارسلون اسپانيا قرار دارد.

وي حدود 2 سال در آموزشگاه خصوصي خود و بعد از آن حدود 2 سال در انجمن هنرهاي تجسمي اداره ارشاد مشهد به عنوان مدرس مجسمه سازي به امر آموزش دانسته هاي خود به علاقمندان پرداخت وهم اكنون تني چند از شاگردانش از مجسمه سازان فعال كشور هستند. در دومين نمايشگاه هنرهاي تجسمي جوانان خراسان نيز به عنوان داور هنري و مسئول كارگاه حجم انجام وظيفه نمود.

انجام پروژه هاي متعدد هنري و فني در واحد عمران حريم حرم رضوي(ع) حدود يكسال و نيم وي را به خود مشغول كرده بود. در عين حال هم مدتي به عنوان عضو شوراي حجم واحد زيبا سازي شهرداري مشهد در پروژه تعيين عناصر حجمي ميادين شهر فعاليت داشت.طراحي و ساخت برخي از يادمانهاي فستيوالهاي تئاتراداره ارشاد و همچنين جشنواره نماز از ديگر كارهاي اوست.

پزشكي:

اشتغال به فعاليتهاي هنري وي را از پزشكي غافل نكرد و چند سالي را در مركز پزشكي دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد و همچنين به عنوان مدير اجرايي اولين مركز درمان در منزل در مشهد به امور پزشكي پرداخت. تحقيقاتي نيز در مورد فلسفه وروشهاي درمان جايگزين (معروف به انرژي درماني) و كاربرد هنر در درمان بيماريها انجام داد كه نتيجه آنها را در قالب دو سخنراني عمومي(تالار ابن سيناي مشهد) و اختصاصي( آمفي تئاتر دانشگاه هنر تهران ) به علاقمندان ارائه كرد و فعلا در حال نگارش كتابي در اين زمينه است.

كامپيوتر:

گرافيك كامپيوتري به عنوان حوزه جديد فعاليتهاي هنري مورد علاقه وي بوده و نرم افزارهاي CorelDRAW, Photoshop, Poser, flash از ابزارهاي مورد علاقه وي به شمار مي روند.

و اپلتهاي جاوا وي رابه سمت طراحي و ساخت HTML يادگيري زبانهاي برنامه نويسي تحت وب همچون وب سايتهاي شخصي و بازرگاني رهنمون شد و در عين حال به دليل علاقه به مبحث مراقبت هاي پوست و مو به طي دوره ويژه تكنيكهاي مراقبتي پوست در نمايندگي اديت سوره كانادا در تهران اهتمام ورزيد.

آخرين موضوعي كه به آموختن آن مشغول شد زبان برنامه نويسي Visual Basic بود كه مدرك دوره متوسط آن را از سازمان فرهنگي شهرداري تهران دريافت كرد.

وي در حال حاضر به عنوان معاون پژوهش و انفورماتيك شركت بازرگاني بين المللي پارس جم آسيا در تهران به امر آموزش جنبه هاي علمي و عملي مصرف محصولات بهداشتي – درماني شركت به پزشكان- داروخانه دارها- و نمايندگان علمي مشغول است. در عين حال مسئوليت طراحي و مديريت وب سايت شركت- ارتباطات بين الملل- تبليغات و امور نمايشگاهي- و پژوهش بازار را به عهده دارد.

وي عقيده دارد:" روزي كه از آموختن باز ايستم مرده ام".


Home      Exprimental      News      About       فارسی
© 1998-2016 Persiadesign Inc.